המשכיות עסקית

כל עסק שיוצא לדרך צריך לדעת שהוא נמצא בדיוק במקום הנכון, ועושה את כל הצעדים הנכונים על מנת להגן על עצמו מכל היבט. אחד ההיבטים הבולטים ביותר בעולם העסקים של היום הוא ההיבט המחשובי, שכן עולם המחשבים מאפשר היום תכנון, מחקר, ייעול ופיתוח של כל עסק בתחומי העיסוק שלו. היות ומדובר על עולם טכנולוגי עשיר כל כך, היום אין אופציה אחרת אלא להגן על המחשבים שבעסק שלכם בצורה מוחלטת, מפני כל איום, בעיה או תקלה. 

בעזרת קבלת שירותי המשכיות עסקית מטעם חברת IT מקצועית ואיכותית תוכלו להבטיח לעצמכם שימוש בטוח במחשבי העסק, התאוששות מהירה ויעילה מבעיות שיקרו לאורך הדרך, וכמובן מעטפת של תמיכה ושירות לאורך כל זמני פעילות העסק. אז מהי המשכיות עסקית ואיך היא יכולה לעזור גם לעסק שלכם? הנה כמה פרטים שבוודאי תשמחו לדעת.

מהי בכלל המשכיות עסקית?

עוד לפני שנגיע לעומק הדברים, כדאי שנדבר עליהם בצורה הפשוטה והבסיסית ביותר שלהם. כדי שתוכלו להבין איך המשכיות עסקית יכולה לעזור גם לעסק שלכם, כדאי להבין שמדובר כאן על שירות שכל המטרה שלו היא לייצר המשכיות בעסק על ידי פעולת מחשבים רציפה, בטיחותית ותקינה.

תארו לעצמכם שכל קריסה, קטנה או גדולה ככל שתהיה, של המחשבים שלכם היתה גורמת גם לקריסת העסק. כן, כל וירוס היה מאפס את כל הנתונים שצברתם על המחשבים, וכל מתקפת סייבר היתה מחזירה את העסק בחזרה לנקודת ההתחלה שלו. מדובר על משהו בלתי נתפש מבחינת הכוח שלו להרוס, להחריב ולשבש את פעולת העסק, ובדיוק בנקודה הזו נכנסים לתמונה שירותי המשכיות עסקית.

השירותים האלו הם שירותי מחשוב שבאים במטרה אחת ברורה – לייצר רצף יעיל, בטוח ואיכותי בתהליכי העבודה המחשוביים שלכם. באופן הזה גם תקלות, וירוסים, איומים או בעיות אחרות לא ישפיעו על פעולת המחשב, ויוכלו לאפשר המשך עבודה יעילה ורציפה מבלי שאף עובד או עובדת יצטרכו לחוש בבעיה שמתרחשת מתחת לפני השטח.

תוכן עניינים

מה זה בעצם אומר?

המשכיות עסקית אולי נשמעת פשוטה, אבל בפועל היא מצריכה המון מחשבה, תחכום, מקצועיות וטכנולוגיות מהשורה הראשונה. על מנת לקבל שירותי המשכיות עסקית תצטרכו שלצידכם תעמוד חברת IT מקצועית שמעניקה מעטפת שירותים גדולה ואיכותית, שכחלק ממנה נמצאת גם המשכיות עסקית.


המשכיות עסקית תלויה במגוון שירותים ויכולות, והיא מתאימה את עצמה לצרכי העסק בהתאם לקריטריונים שונים, כמו תחום העיסוק של העסק, היקף הפעילות של העסק, כמות המחשבים של העסק, כמות הנתונים והמידע שהעסק צבר לאורך השנים ועוד.

מה כוללת המשכיות עסקית?

אז כאמור מדובר כאן על פתרון שמורכב מכמה וכמה גורמים שונים, ולכן המשכיות עסקית נוגעת בכמה וכמה תחומים שונים. עוד לפני שתקבלו את הפתרון הזה בפועל, תצטרכו למפות יחד עם חברת ה-IT את הצרכים של העסק על מנת לייצר תכנית המשכיות עסקית מפורטת, ברורה וטובה. אחרי שכל הצרכים האלו יפורטו במסגרת התוכנית, ניתן יהיה לשלב בהמשכיות עסקית פתרונות נוספים כמו פתרונות אחסון וגיבוי, פתרונות שיאפשרו היערכות לרגע שבו התקלות או הבעיות יתחילו לצוץ ועוד.

המשכיות עסקית – כך היא עובדת בפועל

אחרי שכלל הצרכים ימופו ותיווצר תכנית המשכיות עסקית ברורה, ניתן יהיה לגשת לכל תחום בנפרד ולייצר בעסק שלכם תשתית שתאפשר לכם לעסוק בפעילות מחשובית באין כל מפריע. תחילה יווצרו פתרונות אחסון כמו שרתים גדולים שיוכלו לאחסן את כלל המידע, הנתונים והדו"חות שקיימים על המחשבים.


לאחר מכן יתווספו לפתרונות האחסון הללו גם פתרונות גיבוי. פתרונות הגיבוי באים במטרה לא רק לאחסן את כלל המידע הזה, אלא גם לגבות אותו על גבי שרתים נפרדים. באופן הזה, ברגע שנוצרים איומים או תקלות בשרתי האחסון, ניתן לפנות לחומר המגובה, לשלוף אותו ולהמשיך לעבוד איתו בצורה שוטפת ורציפה.


כחלק מהעניין ניתנים גם פתרונות של שיתוף מידע, כמו אחסון המידע על ענן שמאפשר את השיתוף הזה. באופן הזה, ניתן לספק לכלל עובדי העסק את האפשרות לגשת למידע מכל מקום שהוא, מבלי להיות תלויים בנוכחות הפיזית שלהם על יד המחשב שבמקום העבודה. כמובן שחשוב להבין ששירותי הענן מביאים איתם איומים ותקלות משלהם, ולכן כחלק מתכניות המשכיות עסקית ינתנו פתרונות גם למקרים שבהם פעילות הענן תיפגע מסיבה כזו או אחרת.

פתרונות לרגע האמת

לצערנו הרב, ככל שהטכנולוגיה תלך ותתפתח יותר – כך ילכו ויתגברו גם האיומים עליה. בהתאם, גם אם תקבלו את כלל הפתרונות המחשוביים הדרושים לכם, עדיין איש לא יכול להבטיח לכם שלא תיאלצו להתמודד עם איומים שכאלו, שיתרחשו בפועל. לכן, כחלק מתכנית המשכיות עסקית יש להיערך גם עם פתרונות לרגע האמת, שמוכרים גם בשמם פתרונות DRP – DISASTER RECOVERY PLANNING.


כחלק מהפתרונות האלו ניתן יהיה להמשיך בשגרת העבודה ולאושש את מערכת המחשבים בקלות אחרי אסונות שונים, שמביאים איתם הרס קצת יותר חמור מאשר תקלה פה או בעיה שם. פתרון זה הוא הכרחי עבור עסקים שמעוניינים לקבל מעטפת שירותים שתשאיר את העסק שלהם בפעולה ובתנועה בכל שלב ושלב, גם בשלבים קצת פחות אידיאלים.

המשכיות עסקית – הכרחית להצלחה

היום מרבית העסקים מגיעים מעולמות שבהם המחשבים עומדים בבסיסם. בין אם מדובר על חברות הייטק גדולות ובין לאומיות, בין אם מדובר בחברות שפועלות בארץ בתחומי חומרה ותוכנה, ובין אם מדובר בחברות שעוסקות בתחומים אחרים כמו אופנה או מזון – כל אלו נשענות היום על פעילות מחשובית ענפה שחייבת, אבל חייבת לעבוד בצורה רציפה ומצוינת, לא פחות.


ברגע שנוצרת תקלה מכל סוג שהוא שעלולה לפגום בפעילות העסק, ומבלי תכנית המשכיות עסקית מקצועית, העסק עלול להיעצר במקום ולהשבית את הפעילות שלו. לעיתים ההשבתה הזו היא לדקות ספורות, לעיתים היא לשעות ארוכות, ולפעמים היא עלולה לפגוע בפעילות העסק במשך ימים רבים עד לתיקון התקלה שגרמה לה. עסק שצריך להתמודד אפילו שניה אחת בלי פתרונות מחשוביים, הוא עסק שלא יוכל להתקדם, ויהיה תלוי לנצח בתקינות של מערכות המחשוב שבו.

לעומת זאת, עסקים שפעילותם נשענת על תכנית המשכיות עסקית ברורה, סדורה ומאורגנת, הם עסקים שיכולים להיות ערוכים לרגע האמת בצורה הטובה ביותר, ומבלי לקחת סיכונים מיותרים.

איך ניתן לקבל פתרונות המשכיות עסקית?

פתרונות המשכיות עסקית הם פתרונות שיכולים להינתן לכם על ידי חברות שמעניקות שירותי IT לעסקים. מדובר כאן על חברות שצברו את הניסיון והידע שלהן לאורך שנים, ויכולות להעניק היום פתרונות מחשוב לכל עסק – גדול או קטן, מכל תחום שממנו הוא מגיע.


אנחנו בחברת הראל טכנולוגיות מידע מספקים שירותי מחשוב ענפים מא' ועד ת' למאות עסקים ברחבי הארץ. כחלק מהשירותים שאותם אנחנו מספקים, ניתן לקבל מאיתנו פתרונות המשכיות עסקית מצוינים, שמסתמכים על המערכות והתשתיות הטכנולוגיות היעילות ביותר בארץ ובעולם.


בחברת הראל טכנולוגיות אנחנו משלבים ידיים ופועלים ביחד עם כמה מחברות הטכנולוגיה הגדולות והמוכרות ביותר בעולם, וביניהן חברת HP, חברת LENOVO, חברת FUJITSU ועוד רבות. באופן הזה, אנחנו יכולים להבטיח לכם שגם אתם תוכלו להנות מהשירותים המקצועיים ביותר בארץ בפרט ובעולם בכלל, ולהבטיח לעסק שלכם המשכיות עסקית רציפה, בטוחה ואיכותית.


צרו איתנו קשר, מחכים לכם!