חברת IT

מהי חברת IT וכיצד תבחרו אותה נכון עבורכם?

אם עד תחילתה של המאה ה-21 עוד היו כמה וכמה דרכים שונות לניהול עסקים, הרי שמאז שהחלה המאה הזו ועד היום כבר אין שום ספק שניהול עסקים מוצלח תלוי במרביתו במערכות מחשוביות שונות. בין אם מדובר על עסק קטן ונישתי ובוודאי כאשר מדובר על עסק גדול במימדים ארציים או בין לאומיים – קבלת שירותים מחברת IT היא לא פחות מהכרחית להצלחת העסק, על מנת לפעול למען התנהלות מחשובית תקינה ומערכות שפועלות בצורה רציפה לאורך כל הזמן. 


במקביל, חברת IT יכולה לספק מערכות הגנה מפני איומים, וירוסים ותקיפות על המערכות המחשוביות של העסק, ויכולות להבטיח זאת המשך פעולת העסק במערכות המחשב גם בזמני אסון שכאלו. בהתאם, היום חשוב לנו להסביר לכם כמה פרטים על חברת IT, כדי שתבינו גם בעצמכם שבלעדיה העסק שלכם עלול למצוא את עצמו במצבים מאוד לא פשוטים.

מהי חברת IT?

חברת IT היא חברה אשר עוסקת בתחומי טכנולוגיית המידע והתקשורת. החברה מחזיקה במגוון פתרונות שונים שיכולים לסייע לכל גורם שנעזר במערכות מחשוביות לדאוג לפעולות מסודרות, מובנות, ובטוחות, ולקבל שירותים שוטפים לאורך כל הזמן.

בחירה של עסקים בניהול הנכסים הדיגיטליים שלה באמצעות חברת IT היום היא כלל לא עניין חריג, ולפיכך ניתן למצוא היום המון חברות IT שמציעות את שירותיהן למגוון רחב של עסקים, על מנת להוביל אותם אל עבר הצלחה.

תוכן עניינים

ביקוש גדול – פתרונות מותאמים

היום הביקוש לקבלת שירותים מחברת IT הוא עצום. לא מעט עסקים שואפים לפרוץ את תקרת הזכוכית המקומית ולחדור אל השוק הבין לאומי, והדבר תלוי לא במקצת ביכולת לתקשר עם העולם באמצעות המחשב במגוון דרכים – החל משיתוף מידע, דרך העברת מידע, ועד אחסון וגיבוי. לצד זה, גם עסקים שממשיכים לפעול בגזרה המקומית בלבד אך רוצים להבטיח לעצמם ביטחון אל מול איומים כאלו ואחרים בתחום הטכנולוגיה, שירותי חברת IT הם הכרחיים עבורם.


לכן, הביקוש הוא גדול מאוד, ובהתאם ההיצע של חברות IT שקיימות היום בארץ ובעולם גדל גם הוא. בהתאם, ניתן להבחין בחברות מקצועיות וותיקות יותר בתחום, לצד חברות IT שנמצאות בתחילת דרכן ולא תמיד יודעות לתת את המענה המקצועי ביותר. על מנת לסייע לכם בבחירת חברת IT שתהלום את הצרכים שלכם, הכנו לכם כמה דברים בסיסיים שחשוב לדעת לקראת הבחירה הגורלית הזו.
מדוע גורלית? כי הנזק אשר עלול להיגרם לארגונכם בעת בחירה לא נכונה של חברת IT – יכול להיות קשה מנשוא

חברת IT מקצועית מביאה איתה פתרונות נרחבים

לא כל חברת IT יכולה להציע את אותו היקף השירותים כמו חברת IT אחרת. לצורך הדוגמה, חברת IT אחת מסוגלת להעניק פתרונות לבעיות כמו אחסון וגיבוי בלבד, לצד חברת IT שניה שתהיה מסוגלת להעניק לצד הפתרונות הללו גם פתרונות כמו HPC, פתרונות שליטה ובקרה, פתרונות DRP, פתרונות ענן, פתרונות מערכות אחודות ועוד.


כמובן שככל שארסנל הפתרונות הוא גדול יותר, ניתן להבין שהחברה עברה כברת דרך לאורך הזמן על מנת לשפשף ולדייק את השירותים שלה, כך שיתאימו לכמה שיותר חברות ועסקים בשוק הישראלי בפרט והעולמי בכלל. כמובן שלא כל עסק שכזה חייב לרכוש חבילת שירותים זהה שכוללת את כולם, אלא כל עסק יכול לבנות לעצמו את חבילת השירותים שמתאימה לו, בהתאם לאופי העסק, גודל העסק, התחום שממנו העסק מגיע וכו'.

פתרונות בולטים והכרחיים של חברת IT 

ככלל, כדאי להכיר מהם הפתרונות הבולטים שאותם חברת IT יכולה להעניק לעסק שלכם, על מנת לדעת מהי מעטפת השירותים שאליה אנחנו מתכוונים כאן. הנה כמה דוגמאות לכמה פתרונות יסוד שאותם חברת IT חייבת להעניק בצורה מקצועית וסדורה:

  1. פתרונות גיבוי ואחסון 

 היום, כאשר כלל הנתונים של העסק נמצאים בתוך המחשב ולא מפוזרים רק בתוך קלסרים קשיחים ודפים מודפסים, חשוב שהשרתים יצליחו לאחסן את כלל הנתונים האלו מבלי "לדרוס" נתונים קיימים, ומבלי הגבלה של כמות הנתונים הזו. במקביל, חשוב לגבות את כלל הנתונים הללו למקרים שבהם מערכת המחשוב תתמודד עם תקיפה או איום כאלו או אחרים, כך שהנתונים לא ייפגעו וניתן יהיה להשתמש בהם בכל רגע נתון.

  1. פתרונות ענן

 פתרונות ענן היום הם חשובים יותר מאי פעם. בשנים האחרונות ניתן להבחין במודל עבודה היברידי, אשר כולל עבודה גם מהמשרד, כלומר הגעת העובדים באופן פיזי למקום העבודה, וגם עבודה מרחוק – מהבית, מחוץ לארץ, ממשרד אחר ועוד. ברגע שחברת IT מעניקה פתרונות ענן לעסק שלכם, היא מאפשרת לעובדים לקבל גישה לנתונים מכל מקום שבו הם נמצאים, לשתף את הנתונים הללו, לעבוד עליהם וכן לשמור נתונים חדשים מהמחשב שבו הם עובדים.

  1. פתרונות שחזור נתונים 

הטכנולוגיה הולכת ומתפתחת לטובתנו עם השנים, אך במקביל היא מתפתחת גם לרעתנו עם מגוון איומים חדשים על מערכות המחשוב. בהתאם, פתרון זה הוא הכרחי לעסק שלכם, על מנת להצליח ולהתאושש בצורה טובה לאחר תקיפה, השתלטות של גורם זר ועוד. פתרון זה הוא הכרחי לכל עסק באשר הוא, על מנת לשמר את אופי תפעול העסק כפי שהוא, מבלי פגיעות מיותרות.

  1. פתרון DRP 

מקרים כמו רעידות אדמה, הצפות, קריסה של בניין ועוד הם, לצערנו, אינם מקרים חריגים. עסקים שמעוניינים לאבטח את מערכות המחשוב שלהם ב-100% ובצורה מקיפה עד כמה שניתן, בהחלט יכולים לצרף לחבילות שירותי ה-IT שלהם גם פתרון DRP – DISASTER RECOVERY PLAN.

בחירת חברת IT – איך לעשות את זה?


בחירה נכונה של חברת IT היא עניין אינדיווידואלי לכל עסק ועסק, אולם באופן כללי ניתן להצביע על כמה נקודות יסוד שאותן יש לבחון בטרם הבחירה. כדי לעשות לכם את החיים קלים יותר, הנה כמה נקודות שאסור לוותר עליהן:

  1. מקצועיות 

המקצועיות היא תמיד במקום הראשון בעניינים כאלו, ולכן יש לבחון אותה מראש. כדי להבטיח את המקצועיות של החברה חשוב לתאם פגישת ייעוץ ראשונית ולהתרשם מפעילותה של חברת IT, מהצלחות קודמות שלה ומהשיח שמתקיים עם אנשי המקצוע שלה.

  1. חוות דעת קודמות 

 אין כמו לשמוע על ניסיונם של אחרים לפני שתקבלו את ההחלטה גם כלפי העסק שלכם. מומלץ לבדוק המלצות חיוביות וחוות דעת טובות שקיימות עבור חברת IT, בין אם מבעלי עסקים שאתם ביחסים טובים איתם ובין אם ברחבי הרשת.

  1. הצעת מחיר 

באופן כללי לא מדובר על עניין שכדאי לחסוך בו, אולם כן חשוב לוודא שאתם מקבלים הצעת מחיר הוגנת ביחס לחבילת שירותי ה-IT שביקשתם. הצעת מחיר נמוכה מדי או להבדיל גבוהה מדי עלולה להצביע על חוסר מקצועיות, והאמינו לנו – אתם לא מעוניינים להיכנס לפינות מיותרות כשמדובר על מערכות המחשוב של העסק שלכם.

 

חברת הראל טכנולוגיות מידע – חברת IT ששמה אתכם במקום הראשון

אנחנו בחברת הראל טכנולוגיות מידע פועלים כבר למעלה מ-30 שנה בתור חברת IT מהגדולות, הבולטות והטובות ביותר במשק הישראלי ובכלל. שיתופי הפעולה שלנו נעשים עם החברות המובילות ביותר בשוק הבין לאומי, וביניהן חברת HP, חברת LENOVO, חברת FUJITSU ועוד. לאורך השנים הענקנו ועודנו מעניקים שירות למאות עסקים מתחומים שונים ומגוונים על הקשת המקצועית, ונשמח להעניק שירות גם לעסק שלכם. אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולמצוא יחד איתנו את חבילות שירותי ה-IT ההולמות ביותר עבור צרכי העסק שלכם!